Modern VS. retro

 Kdo vyhraje souboj her?  Wolfenstein: The new order   VS.   Wolfenstein 3D
Uvidíte v této recenzi.

WOLFENSTEIN: TNO
Wolfenstein the new order(TNO) je opravdu zajímavý. Kombinuje starý Wolfenstein element a moderní střílečkový element. A pokud to zkombinujete, vznikne takovej malej hybridní B.J Blazkowicz. Pokud si myslíte, že to bude něco jako super nudná akce (což není) , budete zklamáni. Tato hra je docela dobrá . ALE má i svoje nevýhody. Například špatné vykreslování (stáhnete si 10GB update a neudělá to nic, špatné načasování mluvení (hýbou pusou nic, zavřou jí a mluví všichni). A tak  bych mohl dál pokračovat.
Ale I naopak to má  něco dobrého do sebe.  Když lezete po stěně hradu Wolfenstein a soupeř po vás z oken střílí, lezete stále nahoru,  tak je to úžasné. Taky dějová linie je dobra. Jste voják v 2. světové válce, dále vás zasáhne do mozku střepina z granátu, strávíte 20 let na vozíčku a pak se jen tak zvednete a jdete dál. Však my dobře víme, jak je to s realitou v počítačových hrách 🙂 .

WOLFENSTEIN 3D
Oldschool. To se vybaví snad každému, když někdo řekne Wolfenstein 3D. Tento díl byl již třetí díl této série.  Pro starší verze byli typický  tyčkoví panáčci všude…Tato verze byla výjimečná tím, že byla tak trochu 2D a trochu 3D – vojáčci  2D a okolí 3D, jak jednoduché! Děj byl pomalu stejný jako Wolf: TNO. Hrajete za Blazkowicze (ten nikdy nezestárne – 16 let se na něm neprojevilo :D),  který je tajným agentem  USA. Jste taky v  hradu Wolfenstein a snažíte se narušit plány soupeře. U této verze jsem neobjevil chybu (bylo to na dosu, přece jenom to byl 16-bit, takže stále lepší  než WOLF : TNO.  Dalo by se říci  – čarovné.
Hodnocení:     TNO: 7/10 bodů  – chyby jsem zmínil už v textu
3D: 9/10 bodů – dá se vytknout pouze dějová linie
Podle mě tento souboj vyhrál Wolfenstein 3D. Kdo vyhrál podle vás ? Napište nám na náš e-mail.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..