Předávání cen Michala Velíška

Jistě si všichni vzpomínáte na to, jak jsem do našeho časopisu psala o Katce Schejbalové, která zachránila svou maminku, a já a moje kamarádka jsme ji navrhly na cenu Michala Velíška.

Dne 3.12.2014 se slavnostně předávala cena Michala Velíška a, jak už jsem zmínila v minulém díle časopisu, Katce chtěla poděkovat primátorka Prahy. Tak jsme tedy já, Katka a její rodiče jeli do Prahy. Ve skupině, ve které jsme byly já a Katka, jsme si povídali o tragédii ve Žďáru nad Sázavou, o ceně Michala Velíška, ale také jsme pracovali ve skupinkách. Ale především jsme si vyprávěli o „svých“ činnech a o důvodech, proč tam vlastně jsme. Do soutěže bylo tento rok nominováno 21 dětí, z toho nejmladší byl Martínek, kterému byly teprve 4 roky.

Cenu vyhrál zesnulý Petr Vejvoda, který ve Žďáru bránil svoji spolužačku. Cenu převzali Petrovi rodiče.

Co se vlastně ve Žďáru stalo???

Ráno se mezi studenty dostala do budovy střední školy cizí mladá žena a nečekaně zaútočila na jednu ze studentek. Bodla ji do ruky replikou vojenského nože. Když jí přispěchal na  pomoc Petr, vrazila mu nůž do hrudníku. Pak se útočnice soustředila na napadenou dívku. Studentce se podařilo utéct, ale útočnice si chytla jinou, bodla ji do břicha a odtáhla do šaten jako rukojmí. Když do školy přijela zásahová jednotka, policejní vyjednavač donutil ženu, aby ho vyměnila za zraněnou dívku. Petr Vejvoda utrpěl tak vážná zranění, že jim ještě ve škole podlehl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*
Website

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..