FLORBAL- Florbalisté Švýcary přehráli, získali však pouze bod

FloorballČeští florbalisté remizovali na mistrovství světa ve Švédsku se spolufavoritem skupiny B Švýcarskem 2:2 díky trefě Matěje Jendrišáka z 57. minuty. Svěřenci trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skužného mají stejně jako jejich konkurent tři body a k přímému postupu do čtvrtfinále jim stačí v zápase s Estonskem bez ohledu na vývoj druhého duelu remíza. Šanci na postup mají vedle Česka a Švýcarska stále i Norové, kteří mají na kontě dva body a v úterý se utkají se Švýcary. „My budeme znát výsledek, který musíme minimálně uhrát,“ řekl novinářům Jendrišák. Pokud Švýcaři splní roli favorita, budou Češi už ve čtvrtfinále a pokusí se na skóre posunout na první místo a uhrát lepší nasazení pro play-off. …. Čeští florbalisté vybojovali na mistrovství světa v Göteborgu bronzové medaile. V duelu o 3. místo sice prohrávali po první třetině se Švýcarskem 0:2, ale díky čtyřgólové smršti ve druhém dějství otočili na vítězných 4:3 (0:2, 4:1, 0:0). Zlato vybojovali domácí Švédové po finálové výhře 3:2 nad Finskem.